english

Ubrousky z mikrovlákna

Nacházíte se zde: Topcleaning.cz / Články / Ubrousky z mikrovlákna

My všichni usilujeme o to, aby u nás doma bylo čisto a pohodlně. Víme ovšem, že úklid může proběhnout pouze za cenu použití různých chemických prostředků, kterým často nerozumíme, které mnohdy páchnou a jindy zase bezdůvodně voní. Víme? Pouze si myslíme, že je používání chemikálií nutné. Ve skutečnosti totiž nutné není.

Chcete, aby byl váš domov krásný, čistý a zdravý pro alergiky? Chcete, aby se vaše děti nemusely bát bronchiálního astmatu, které postihuje čím dál více ratolestí? Konkrétní alergen je často velmi obtížné určit, navíc mnoho nemocí nevykazuje klasické příznaky alergie, ale jsou to spíše alergické patogeneze. Jednou z nyní častých nemocí je také chronický únavový syndrom, jehož hlavním projevem je, jak název napovídá, stálá únava.

Touto nemocí trpí vesměs kancelářští úředníci. Jak je to možné? Skutečnost je prostá. V prestižních úřadech obvykle panuje sterilní čistota, neboť všechny povrchy jsou pravidelně čištěny různými úklidovými prostředky, které obsahují velké množství chemikálií. Chemické látky jsou špatně smytelné a po vysušení začnou s prachem létat vzduchem kanceláří.

Pokud navíc připomeneme, že většina chemických látek v moderních pracích prostředcích jsou silné alergeny, je jasné, proč imunitní systém není s to vyrovnat s nimi funkci organismu. Proto to nakonec dopadá tak, že čím čistší je dům, tím méně je záhodno, abychom v něm dlouho zůstali. Není totiž pln pouze čistoty, ale také vysoce toxických chemikálií. A vypořádat se s nimi je pro tělo velmi obtížné, neboť mechanismy tohoto boje nebyly evolucí stanoveny.

Na počátku devadesátých let se na světovém trhu objevil speciální čisticí hadřík z mikrovlákna. Takový ubrousek dovedl dělat při úklidu hotové zázraky. Například jím můžete umýt okna do stavu nejlepší čistoty bez použití detergentů. Požadovaná věc je pouze voda. Jen čistá voda. A zázračná tkanina zvládá zcela všechny povrchy.

Někdy udělají mimořádné vlastnosti tkanin z mikrovlákna na lidi tak silný dojem, že tito dokonce změní své povolání. Je to věru takřka nepředstavitelné pro někoho, kdo nemá s podobnou věcí zkušnosti, že by stačila k hadříku pouhá voda a vše bylo rázem čisté. Je to ale tak.

Lidé se obvykle zajímají o to, čím jsou tyto ubrousky nasyceny. Odpověď je však velmi prostá – ničím. Mechanismus úklidu hadříkem je zásadně odlišný od mechanismu účinku jakékoli chemické čisticí látky. Ja založen na kapilárním efektu, kdy povrchové napětí kapaliny žene tuto uzounkou trubičkou vzhůru. Jinak se tomuto procesu říká také vzlínání. A díky němu hadřík nasaje veškeré nečistoty, aniž by k tomu potřeboval chemikálií.

Je to jako zázrak, ale je to tak. Hadříky z mikrovlákna mohou nahradit veškeré chemické čističe a zajistit tím nejen čisté, ale i zdravé životní prostředí. To je moderní úklid.

Kontakt

TopCleaning
servis@topcleaning.cz

+420 775 501 137

Zavolejte nám

V případě jakýchkoliv dotazů volejte +420 775 501 137


t Čištění koberců tz | Pomocný personál do restaurací a hotelů. Úklid budov a kanceláří | Záruka kvality - Úklidové služby, úklid od společnosti CompleteService | Váš hodinový manžel Praha - opravím, zapojím, nainstaluji. | Kvalitní a levné palubky u nás | Hodinový manžel Praha. Nabízíme služby pro firmy i domácnosti. | Nabízíme Inteligentní elektroinstalace pro Váš dům a byt | Profesionální úklidové práce |

Mapa stránek | Copyright © 2018 Topcleaning.cz, Všechna práva vyhrazena | Odkazy | Partneři