english

Koberec a péče o něj

Nacházíte se zde: Topcleaning.cz / Články / Koberec a péče o něj

Koberec stále drží čelní místo při výběru typu podlahy do kanceláří, bytů i jiných interiérů. Nesmí se ovšem zapomínat na to, že i přes svě dobré vlastnosti má koberec také ty špatné. Především je to zadržování prachu, který je posléze nutno odstranit.

Pokud jde o čištění koberce v malých bytech, většina majitelů se zřejmě rozhodne pro čištění svépomocí. Velké firmy a majitelé kancelářských budov potom využívají úklidové firmy, neboť tato varianta je obzvláště při větších plochách koberců levnější a výhodnější, než kdyby měly firmy zaměstnávat vlastní úklidové pracovníky a nakupovat vlastní úklidové stroje.

Neprofesionální přístup k čištění koberce může vést ke ztrátě jeho pěkného vzhledu, ztmavnutí, zvýšenému opotřebení a tím dokonce ke ztrátě pověsti společnosti, která v kancelářích takovéto koberce má. Jako protipól k chmurným možnostem při neprofesionálním čištění koberců působí stále se zlepšující možnosti profesionálního čištění koberců. S technologickým pokrokem jsou takřka den ode dne nové a nové možnosti, jak docílit u koberců dokonalého vzhledu.

Důležitou věcí je také samotný výběr koberce při zařizování kanceláře. Koberec musí mít své funkční vlastnosti, musí izolovat zvukově i tepelně, musí odpovídat svému využití, tomu, zda se po něm bude chodit v botách, nebo bosky. Navíc však nelze zapomínat na jeho vlastnosti estetické a v neposlední řadě také na jeho vyčistitelnost.

Co je tedy důležité? Za prvé musíme rozlišovat mezi přírodními a syntetickými koberci. Tyto dva typy se značně liší většinou vlastností a každý vyžaduje jiný příštup při čištění. Přírodní koberce jsou dražší a běžnější v Evropě. Jsou zaslouženě populární, neboť u nich nedochází ke kumulaci statické elektřiny a jsou měkčí než syntetické. Co se týče čištění, nastane však u přírodních koberců větší problém než u syntetických, které jsou více oblíbené v Americe.

Trvanlivost koberce závisí na jeho typu a provedení, ale také na odbornosti instalace a položení. Koberec musí být správně napnut, aby ani netrpěl tahem, ani se nekrabatil a na ohybech neprodíral. Je možné jej pouze položit, nebo uchytit k podlaze pomocí lepicích pásek či různých úchytů ve stěnách.

Při čištění koberců se často používají průmyslové vysavače. Tyto stroje jsou velmi silné a kombinují vysoký výkon s nízkou hlučností, která umožňuje jejich každodenní použití i na nejlidnatějších místech. Po jednom přejetí průmyslovým vysavačem je z koberce odstraněno 20-30% nečistot v něm obsažených.

Další oblíbenou metodou čištění koberců je šamponování, které však neposkytuje hloubkové čištění. Je ovšem nenahraditelné v restauracích a hotelech, kde není dostatek času na sušení koberce. Při této metodě koberec nezíská mnoho vlhkosti a uschne velmi rychle.

Při chemickém neboli suchém čištění koberců pomocí prášků a granulí, které obsahují speciální chemická činidla, není vůbec nutné koberec namáčet ani sušit. Při chemickém čištění koberců se používá speciáních strojů s rotujícím válcovým kartáčem.

Koberec je základem místnosti a čistý koberec je základem čisté místnosti. Proto jeho úklid nesmíme podceňovat a je vhodné zvolit správný koberec i správnou techniku jeho čištění.

Kontakt

TopCleaning
servis@topcleaning.cz

+420 775 501 137

Zavolejte nám

V případě jakýchkoliv dotazů volejte +420 775 501 137


t Čištění koberců tz | Pomocný personál do restaurací a hotelů. Úklid budov a kanceláří | Záruka kvality - Úklidové služby, úklid od společnosti CompleteService | Váš hodinový manžel Praha - opravím, zapojím, nainstaluji. | Kvalitní a levné palubky u nás | Hodinový manžel Praha. Nabízíme služby pro firmy i domácnosti. | Nabízíme Inteligentní elektroinstalace pro Váš dům a byt | Profesionální úklidové práce |

Mapa stránek | Copyright © 2018 Topcleaning.cz, Všechna práva vyhrazena | Odkazy | Partneři