english

Čistíme, myjeme, uklízíme.

Nacházíte se zde: Topcleaning.cz / Články / Čistíme, myjeme, uklízíme.

Kdykoli se blíží svátky, kdykoli čekáme hosty, běžně i o víkendu jsou hospodyňky spokojeny, pokud je v domě uklizeno. Jak ovšem správně úklid provádět, neví každá. To je přitom velmi důležité, protože náš dům či byt je místo, kde můžeme relaxovat, odpočinout si po práci a žít si svůj život. Je důležité, aby sem lidé přicházeli s radostí. Zde je tedy několik tipů pro správný úklid domácnosti.

Začněte s čištěním skříní. Doporučujeme vyndat všechny odděvy a vyvětrat. Skříň zevnitř i zvenku otřete vlhkým hadříkem namočeným v dezinfekčním prostředku. Po skříních přijde na řadu i zbytek nábytku, kuchyňská linka a stoly. Poté, co opět vrátíte oděvy do skříní a jídlo do kredence, umyjte žaluzie. Ty musí být nejprve namočeny v čisté vodě a potom umyty práškem. Matrace a polštáře doporučujeme vyprášit venku. Pěnové polštáře je pak dobré umýt v teplé vodě s mýdlem.

Na čalouněný nábytek jsou dnes k dispozici speciální úklidové technologie. Pokud však nevlastníte drahé stroje, které obvykle mají spíše úklidové firmy, můžete čalouněný nábytek pokrýt listy papíru namočenými ve vodě s octem a následně vyklepat. Tento postup je možno opakovat několikrát. Nábytek s koženým čalouněním se musí čistit pouze suchým hadříkem, stejně jako leštěný povrch nábytku.

Až je vše toto hotovo, vydejte se na strop a stěny. Ty se nejlépe čistí vysavačem. Tapetu přitom můžete otřít vlhkým hadříkem namočeným ve speciálních detergentech. Nezapomeňte také na úklid knihovny. Knihy je třeba vysát a otřít suchým hadříkem. Stropní svítídla je dobré odmontovat a umýt v horké vodě.

Zvláště pozorný musí být člověk u mytí oken. Dobrá hospodyňka má okna vždy čistá a dopřává tak obyvatelům domu maximum světla. Dobrým nástrojem na mytí oken je roztok škrobu ve studené vodě. Ideální poměr tohoto roztoku je jedna lžíce na jeden litr vody. Ani v dnešní době, kdy je možné koupit množství přpravků na mytí oken nemusí být zbytečně připomenout, že naše babičky kdysi čistily okna práškovou křídou nebo zubním práškem. Hlavně v létě jsou velkým postrachem oken a zrcadel mouchy. Pokud nechcete, aby na sklo sedaly, je moudré potřít povrch cibulí.

Další na řadě je úklid podlahy. Koberec je možné vyklepat na ulici nebo běžně vysát, pokud je na něm postaven nábytek a není jím možno hýbat. Chcete-li provést úklid koberce lépe, použijte houbu namočenou v ethanolu.

Potom již zbývá snad pouze navonět dům vonnou tyčinkou nebo čerstvě upečeným koláčem a výsledný efekt úklidu bude dokonalý. Návštěva či svátek konečně mohou přijít a domov bude opět domovem, tím správným místem k trávení volného času.

Kontakt

TopCleaning
servis@topcleaning.cz

+420 775 501 137

Zavolejte nám

V případě jakýchkoliv dotazů volejte +420 775 501 137


t Čištění koberců tz | Pomocný personál do restaurací a hotelů. Úklid budov a kanceláří | Záruka kvality - Úklidové služby, úklid od společnosti CompleteService | Váš hodinový manžel Praha - opravím, zapojím, nainstaluji. | Kvalitní a levné palubky u nás | Hodinový manžel Praha. Nabízíme služby pro firmy i domácnosti. | Nabízíme Inteligentní elektroinstalace pro Váš dům a byt | Profesionální úklidové práce |

Mapa stránek | Copyright © 2018 Topcleaning.cz, Všechna práva vyhrazena | Odkazy | Partneři